כל מה שצריך לדעת על דקורציות לאקווריום

אם החלטתם להציב אקווריום בביתכם, אתם בוודאי מתחילים לבדוק היכן תוכלו לרכוש את האקווריום המתאים ביותר מבחינת הגודל שלו למקום הרלוונטי בביתכם, אך מעבר לזה, אתם בוודאי מתחילים לשאול את עצמכם: מה עוד אתם צריכים בשביל אקווריום? חשוב מאוד שתדעו שישנם מגוון מוצרים שונים הרלוונטיים עבור כל אקווריום כגון: פילטר לאקווריום ומוצרים אחרים שמטרתם היא לדאוג שהדגים יצליחו לחיות בו בצורה הטובה ביותר לאורך זמן. אחד מסוגי הציוד הבסיסי שלא מעט אנשים אינם שמים עליו דגש הוא כל מה שקשור לדקורציה לאקווריום. מדובר על דבר חשוב מאוד שאין להתפשר עליו וחשוב לזכור זאת.

החשיבות של דקורציות לאקווריום

אם חשבתם שהצמחייה ואביזרי הנוי השונים שמציבים בתוך האקווריום הם רק בשביל הנוי, אתם בהחלט טועים. אין ספק שלדקורציה לאקווריום יש חשיבות מבחינת הנוי, היופי והאסתטיות שהיא מוסיפה לאקווריום שלכם. יחד עם זאת, הקישוטים המדוברים מספקים לדגים מקום מסתור. הדקורציה צריכה לכלול סוגים שונים של מערות או כמה סלעים גדולים שמאפשרים להעניק לדגים הרגשה של המרחב הטבעי שהם אמורים לחיות בו. כמובן שניתן להשקיע בדקורציה מפוארת יותר הכוללת ספינות טרופות ועוד, אך המטרה היא בסופו של דבר היא לדמות לדגים כמה שיותר את סביבת החיים הטבעית שלהם וכן, לאפשר להם למצוא מקום מחבוא להסתתר בו כאשר הם לחוצים בשל העובדה שצופים בהם יותר מדי או שהם צריכים להטיל ביצים ועוד. אין ספק שהדקורציה יכולה להשפיע באופן מהותי על בריאות הדגים באקווריום.

כל מה שצריך לדעת על דקורציות לאקווריום

כיצד בוחרים דקורציה לאקווריום?

מכיוון שהקישוטים לאקווריום כאמור הם אכן מהותיים וחשובים עבור הדגים והם לא רלוונטיים רק לצורך נגיעה אסתטית ומרשימה לאקווריום שלכם, חשוב מאוד לבחור אותם בקפידה. ראשית כל, יש לבחור את כמות הפריטים בהתאם לגודל האקווריום וכמות הדגים. שנית, חשוב מאוד שהפתחים של המערות אותם תבחרו עבור הדגים יהיו מספיק גדולים בכדי להספיק לכל אחד מסוגי הדגים שיש לכם באקווריום. כמו כן, חשוב מאוד להציב צינור אוורור בתוך המערות על מנת שהדגים לא ימותו בהם.

קישוטים נוספים שניתן לשלב באקווריום הם כמובן: צמחייה מרהיבה וייחודית אשר תאפשר לדמות את מרחב המחיה הטבעי של הדגים, צדפים שונים, פסלונים, סלעים ועוד. חשוב מאוד להקפיד שלא להעמיס מדי על האקווריום בקישוטים וזאת בכדי שלדגים עדיין יישאר מספיק מקום לתנועה חופשית. לכן, על אף שלעיתים מאוד מתחשק לרכוש את כל מה שרואים בחנות, חשוב להיות שקולים ולבחור את מה שנכון בהתאם לסוג וגודל האקווריום שלכם וכמובן, בהתאם לכמות הדגים שיש בו.

כיצד תעשו החלטה נכונה?

אין ספק שלא תמיד קל לבחור דקורציות לאקווריום. כאשר תגיעו לחנות המציעה מוצרים לבעלי חיים בכלל ומוצרים לאקווריום בפרט, תגלו כי ההיצע הרב בתחום מבלבל לחלוטין. לא פעם אנשים עומדים מול ההיצע הרב ותוהים מה עליהם לרכוש וכיצד. על כן, בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה, חשוב לבחור בחנות חיות שבה מעבר להיצע רחב בתחום, ניתן למצוא גם צוות מקצועי שידע לכוון אתכם לרכוש רק את מה שאתם צריכים, בצורה הטובה ביותר, בהתאם לכלל הפרמטרים העומדים על הפרק, לרבות התקציב שלכם כמובן.

בין אם מדובר על תאורה לאקווריום, בין אם מדובר על סלעים או מערות, בין אם מדובר על צדפים או צמחים, חנות חיות בולדוג הם הכתובת עבורכם. בחנות תמצאו עובדים שיסייעו לכם לבחור בהתאם לצורך את הדקורציה המתאימה ביותר לאקווריום שלכם מכל הבחינות.